Повільними кроками до великих цілей: фокусуємось на дрібницях, що приводять до успіху.
#самовдосконалення@rozvyvaj_sebe
Дослідження особистих фінансів виявили поширений феномен, який називають Lifestyle Creep, що означає дуже повільне, зі швидкістю равлика, поліпшення способу життя. У міру зростання доходів ми прагнемо купувати речі, які виглядають краще, служать довше і виконують більше функцій. Наприклад, ви отримали підвищення і тепер будете отримувати зарплату на півмільйона більшу в рік. Замість того щоб заощаджувати гроші і продовжувати жити як завжди, ви купуєте великий телевізор, відправляєтеся на дорогий курорт або йдете в магазин дизайнерського одягу. Якість життя поповзе вгору, і товари, які раніше сприймалися як розкіш, стануть необхідністю. Зміна людської поведінки вважається одним з найскладніших завдань, яке потрібно вирішити в бізнесі і в житті. Проте феномен неспішного зростання рівня життя показує ефективний спосіб зміни поведінки в довгостроковій перспективі.
Але що трапиться, якщо застосувати концепція до решти сфер життя?
Змініть свою норму
Давайте перерахуємо популярні фінансові цілі.
— Хочу купити дизайнерські джинси.
— Хочу переїхати у великий будинок.
— Хочу керувати спортивним автомобілем.
І ось що цікаво — ці великі цілі досягаються, як тільки у нас з’являються кошти для їх досягнення. Коли наша купівельна спроможність росте, росте і вартість придбаного. Так прокачується рівень життя.
А якщо такі ж побічні ефекти проявляться в інших сферах життя? Порівняйте цілі:
— Хочу набрати 5 кг м'язової маси.
— Хочу знайти партнера і створити сім'ю.
— Хочу заробити велику суму грошей у майбутньому.
— Хочу отримати найвищий бал на іспиті.
— Хочу розпочати успішний бізнес.
Спробуйте сприйняти набір маси або хороші оцінки як побічний ефект від поліпшення повсякденного життя. Іншими словами, як тільки поліпшуються наші звички, поліпшуються і наші результати. Ідею про те, що недосяжні навички стають нормою, можна назвати прокачуванням звички.
Як застосувати це на практиці
Якщо ви купуєте більше, ніж може витримати ваш банківський рахунок, ваш рівень життя НЕ покращується, просто ви залазите у борги. І якщо взяти купу рішень, яких ви не зможете дотримуватися, ви не зробите свої звички кращими. Потрібно обійти пастку бажання змінити все і відразу. Спосіб життя змінюється дуже повільно, майже непомітно. Зміна звички має відбуватися тим же шляхом. Змінювати поведінку потрібно зі швидкістю гусениці.
Є два основних способи зміни звичок і поліпшення результатів в довготривалій перспективі:
1. Підвищувати продуктивність потроху і щодня (більшості це здається занадто складним).
2. Змінити середовище таким чином, щоб видалити дрібні подразники і фактори, що відволікають (багато хто про це навіть не замислюється).
Підвищення продуктивності
Ви ведете звичний спосіб життя. Поточний рівень вашої фізичної підготовки відображає, як правило, те, скільки ви рухаєтеся. Припустимо, ви робите 8000 кроків у день. Якщо захочете поліпшити форму у відповідності зі стандартним підходом до змін, ви почнете готуватися до гонки або почнете виконувати вправи. Але згідно з концепцією "Поповзом до вершин", вам потрібно додати дуже невелику кількість кроків до стандартного режиму. Наприклад, сьогодні пройти 8100 кроків. Завтра — 8 200.
Цю логіку можна застосовувати до будь-якої сфери життя. Ви укладаєте звичайну кількість контрактів на роботі, читаєте звичайну кількість книг на місяць. Якщо ви хочете стати успішнішими, мудрішими, кмітливішими, можна скористатися методом повільного зростання і досягти результату, просто змінюючи розпорядок вашого звичайного дня.
Зміна середовища
Нас оточує безліч речей. Вони визначають середовище, в якому ми живемо. Ми беремо печиво, бо воно лежало на столі. Беремо в руки смартфон, бо прийшло повідомлення. Включаємо телевізор, тому що це перший предмет, який потрапляє в поле зору, коли ми сідаємо на диван. Якщо ви зміните обстановку в деталях (заховаєте печиво в шухляду, а телевізор — в шафу, покладете телефон в іншій кімнаті, поки ви працюєте), то зміняться і ваші ді. Уявіть, що кожного тижня у вашому житті щось змінюється на краще. Яким воно стане в кінці року?
Змініть рутину
Досягнення, якими ви пишаєтеся у кращий із днів, — це відображення того, як проходить кожен ваш день. Всі з розуму сходять, аби одного разу раптово добитися результату: отримати кращу оцінку, продати більше всіх у відділі, перемогти в гонці. Викиньте ці ідеї з голови. Просто зробіть свій звичайний день кращим, а результати з’являться самі собою. Ми дійсно привносимо довгострокові зміни у своє життя, повільно і непомітно виправляючи повсякденні звички і шаблони.
Джерело: jamesclear.com